Migaloo home

         

 

MIGALOO HOME BY MURASPEC

Ekologiczne meble do Twojego domu wykonane z użyciem materiałów pochodzących z recyklingu. Unikalne estetycznie stoliki, stoły, szafki, blaty zaprojektowane przez polską projektantkę i wykonane ręcznie w polskiej pracowni pod Trójmiastem.

Bazą każdego blatu z linii GLAMOUR jest płyta nośna (sklejka lub pdf), których wierzchnią, dekoracyjną warstwę stanowi ozdobny fornir epoksydowy wykonany z żywicy, w której zatopione są fragmenty metalicznych płatków - złota, miedzi, brązu oraz srebra.

Linia PLASTRYKO to artystyczna płyta meblowa z użyciem plastiku z recyklingu. Może być również użyta jako płyta samonośna (samodzielny element, np. blat).
PLASTRYKO posiada również wersje uszlachetnione różnym kruszcem np. bursztynem. Linia zmielonych odpadów z okien PCV i naturalnego bursztynu bałtyckiego otrzymała w tym roku wyróżnienie na targach AMBERIF 2023.

Linia CORK DECOR - naturalne lastryko wykonane z korka z recyklingu oraz spoiwa w wybranym kolorze. Materiał łączy w sobie elementy twarde i miękkie - jest bardzo naturalny i wydziela zapach kory.

Linia Nød to wyjątkowo trwałe płyty meblowe z łupin orzecha włoskiego. Są odporne na zarysowania oraz temperaturę - to jedyna płyta meblowa wykonana w odpadu organicznego w Polsce. Wyroby z tej płyty zostały w tym roku docenione w Mediolanie na targach Salone del Mobile i znalazły się na wystawie RoGuiltless plastic, prezentowanej w centrum sztuki nowoczesnej.


Blaty ze wszystkich kolekcji są nie tylko unikatowo piękne, ale też odporne użytkowo: niewrażliwe na soki spożywcze, alkohol oraz środki dezynfekujące, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w każdym użytkowaniu: jako stoliki okolicznościowe, stoły użytkowe, lady recepcyjne, fronty mebli.

Możesz też samodzielnie zdecydować, co chcesz „zatrzymać” w żywicy. Postaramy się wykorzystać każdy materiał, który bliski jest Twojemu sercu, albo który chcesz zachować. Jeśli prowadzisz biznes, możesz też wykorzystać firmowe materiały – takie, których już nie potrzebujesz, albo przy pomocy których wyróżnisz swoje wnętrze.
Plastikowe elementy to nie tylko klasyczne butelki po napojach, ale również np. stare okna pcv, które dostają drugie życie. Materiał może pochodzić z odzysku – oczyścimy go i właściwie przygotujemy. Wybierając blat, stolik czy szafkę Migaloo home by Muraspec dajesz szansę, by drugie wcielenie materiału było tak samo zachwycające jak pierwsze, a nawet bardziej. Każdy mebel ma certyfikat autentyczności, każdy jest unikatowy i wykonany z ogromną starannością i miłością do natury. Nasza praca to połączenie artyzmu i rzemiosła.