Akustyka

Materiały akustyczne to szeroka grupa produktowa, w ramach naszym Klientom oferujemy tapety wyciszające oraz materiały tekstylne o właściwościach dźwiękochłonnych. Jednymi z najbardziej popularnych i najczęściej spotykanych w branży materiałów akustycznych są filce i welury. Oba gatunki tkanin dźwiękochłonnych charakteryzują się wysoką skutecznością absorbcji dźwięku, w związku z czym znajdują zastosowanie w szerokim spektrum aplikacji – od designerskich paneli ściennych, po tapicerkę meblową.

Klientów poszukujących atrakcyjnych materiałów akustycznych zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Materiały akustyczne – Filce 

Filce akustyczne to naturalne, a zarazem bardzo skuteczne materiały akustyczne o szerokim spektrum zastosowań w budownictwie. Filc wygłuszający można wykorzystać zarówno podczas tworzenia izolacji akustycznej obiektu budowlanego, jak i przy wyciszaniu danego pomieszczenia, np. sali prób. Doskonałe właściwości akustyczne filcu wygłuszającego w połączeniu z wysokimi walorami estetycznymi dają szerokie spektrum zastosowań produktu jako materiału scenograficznego. Z filcu wygłuszającego można również produkować panele akustyczne.

materiały akustyczne Filc 100% wełna jako okładzina ścienna, zasłona lub tapicerka.

          Nasz filc wykonany jest z wełny Merino (Merynosów). Jest to najszlachetniejsza odmiana owiec na świecie, których wełna jest cienka i delikatna. Ten sam rodzaj wełny wykorzystywany jest również przy produkcji jedwabiu i kaszmiru. Baran Merino – Peppin Merino produkuje aż do 18 kg wełny rocznie, podczas gdy zwykłe barany produkują między 3-6 kg rocznie. Wełna pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie przy użyciu naturalnego mydła i gorącej wody włókna wełny są myte, ścierane ze sobą i w taki sposób powstaje filc. Jest to możliwe dzięki łuskom, które otwierają się kiedy są podgrzewane. 

Naturalny filc wygłuszający

Nasz filc wełniany produkowany jest z czystej nowej wełny, która naturalnie jest niepalna i nie przyjmuje brudu. Filc spełnia również wszelkie standardy bezpieczeństwa i ekologii zgodne z Dyrektywami Europejskimi. Do produkcji kolorowych filcy używana jest wyłącznie biała wełna i każdy etap produkcji wykonywany jest na terenie Europy Zachodniej. Gotowy produkt stanowi uniwersalny materiał o szerokim spektrum zastosowań. Warto bowiem pamiętać o tym, że filce to nie tylko materiały akustyczne. To także materiały dekoracyjne przeznaczone do wykonywania prac plastycznych.

 

Materiały akustyczne i dekoracyjne w różnych kolorach

Naturalny filc poddawany jest barwieniu. W procesie barwienia wykorzystuje się wyłącznie sprawdzone barwniki, efektem czego są filce akustyczne w niezwykle wyrazistych i trwałych kolorach. W ofercie posiadamy ponad 100 różnych kolorów i 5 grubości filcu.

W tym:

  • 90 mono kolorów  - link do pełnego katalogu poniżej

  • 12 naturalnych kolorów melanżu - link do pełnego katalogu poniżej

  • 7 barwnych kolorów melanżu

Szerokość materiału - 183 cm.

Sprzedawany jest na mb lub na rolki 23m długości.

Waga materiału:

  • 1 mm - 450 g/m2
  • 2 mm - 750 g/m2
  • 3 mm - 1400 g/m2
  • 5 mm - 2200 g/m2

 

TEKSTYLIA AKUSTYCZNE - Welury

Materiały dedykowane do mebli jako materiały obiciowe jak również na zasłony. Idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych, salach konferencyjnych, dużych open space-ach. Absorpcja głosu na poziomie nawet alpha 0,85.

Katalog nr 1 - kliknij obrazek  

Katalog nr 2 - kliknij obrazek  

Katalog nr 3 - kliknij obrazek 

Katalog nr 4 - kliknij obrazek 

Katalog nr 5 - Kliknij obrazek 

Katalog nr 6 - kliknij obrazek 

Katalog nr 7 - kliknij obrazek