Dodano: 10 czerwca 2022

TAPETY MURASPEC W SZKOLE DLA DZIECI Z UKRAINY

TAPETY MURASPEC W SZKOLE DLA DZIECI Z UKRAINY

Na ścianach pierwszej szkoły dla ukraińskich dzieci-uchodźców w Warszawie znalazło się ponad 150 metrów bieżących tapet winylowych i magnetycznych Muraspec. Jesteśmy dumni mogąc być częścią wspaniałej inicjatywy Otwieramy szkoły i XYstudio s.c. 

W ramach akcji „Otwieramy szkoły” powstała w Warszawie pierwsza ukraińska szkoła dla dzieci, które musiały uciekać przed wojną. Firma IMMOFINANZ, jeden z największych inwestorów na stołecznym rynku biurowym, przekazała do czasowej dyspozycji całą kondygnację (1200 m2) w swoim budynku biurowym myhive Mokotów Two.
Nad przystosowaniem tej przestrzeni na potrzeby placówki edukacyjnej i dostosowaniem jej do potrzeb dzieci pracowali architekci z pracowni XYstudio. Do projektu dołączyły się firmy budowlane, które zapewniły materiały oraz wykonawców, a także firmy, które pomogły w wyposażeniu szkoły.

 Muraspec również zaangażował się w tę wspaniałą inicjatywę. Przekazaliśmy  na rzecz szkoły ponad 150 metrów bieżących tapet. Były to zarówno okładziny winylowe jak i tapety magnetyczne, po których można pisać - a więc idealne do użytku szkolnego.   
Winylowe tapety Muraspec to doskonała okładzina ścienna do przestrzeni publicznych i miejsc obciążonych wysokim użytkowaniem. Są odporne, trwałe, wytrzymałe, higieniczne (mozna je myć i szorować)a dzięki technologii
barwienia w masie w przypadku uszkodzenia jest ono mało widoczne. Szerokość rolki na poziomie 130 cm pozwala na ekonomiczną aplikację w przyypadku dużych powierzchni.
Z kolei winylowa, suchościeralna, magnetyczna tapeta MemErase Muraspec przekształca ściany w miejsce do twórczych działań. Po tapecie można pisać suchościeralnymi flamastrami, do czyszczenia powierzchni należy używać ściereczki z mikrofibry. W wersji magnetycznej ma też właściwości przylepne. Tapeta dostępna jest w kolorze czarnym oraz białym. Szerokość rolki: 127 cm, długość: 30 cm, gramatura: 350 g.

Szkoła w biurowcu myhive Mokotów Two to pierwsze, ale nie jedyne działanie w ramach inicjatywy „Otwieramy szkoły”. W najbliższym czasie zostanie ogłoszona akcja adresowana do szeroko rozumianego środowiska projektowego. - Z myślą o uczniach, którzy będą kontynuowali naukę
w polskich szkołach publicznych, będziemy zbierać pomysły i rozwiązania, które pomogą wszystkim
zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Mogą to być przykładowo dwujęzyczne systemy identyfikacji wizualnej, dzięki którym nowi uczniowie łatwiej zorientują się w szkolnych przestrzeniach albo specjalne strefy poza klasami sprzyjające bieżącym potrzebom: integracji, wyciszeniu - zapowiada Magda Garncarek, inicjatorka akcji. - Potrzebujemy kreatywności projektantów, architektów oraz samych uczniów, żeby wypracować rozwiązania, które ułatwią nam ten trudny czas.
Bieżące informacje o projekcie na stronie www otwieramyszkoly.pl oraz  w social mediach: FB, Instagram.

Zdjęcia: Mikołaj Kwieciński, Filip Domaszczyński, Martyna Rudnicka