Dodano: 24 października 2022

Tapety Muraspec w Centrum Genomu w Białymstoku

Tapety Muraspec w Centrum Genomu w Białymstoku

Projekty inwestycyjne Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wkroczyły już w fazę wykończeniową. Na ścianach Centrum Prewencji i Medycyny Spersonalizowanej oraz Centrum Genomu zamontowane zostały obiektowe tapety Muraspec Muralon Tuscan, z antybakteryjną ochroną Biomaster.  

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie UMB dotyczącej tej inwestycji, w  obu budynkach - Centrum Prewencji i Medycyny Spersonalizowanej oraz Centrum Genomu - znajdą się pomieszczenia pracy dla naukowców, laboratoria, gabinety do badania pacjentów, sale seminaryjne i wykładowe. Część z pomieszczeń będzie modułowa (przy pomocy mobilnych ścianek działowych można je będzie zwiększać lub zmniejszać). 

Wśród materiałów wybranych do wykończenia wnętrz obu obiektów znalazły się tapety Muraspec. Trwałe winylowe okładziny z kolekcji Muralon Tuscan zastosowane zostały na korytarzach oraz w salach konferencyjnych. Swoją estetyką tapety nawiązują do stylu industrialnego, ale są bardzo subtelne w wizualnym odbiorze  (powierzchnia z efektem miękkiego betonu). Tapety Muralon Tuscan dostępne są w gamie 10 atrakcyjnych kolorów, od pięknych kredowych bieli nadających ścianom nieskazitelną czystość, przez delikatne szarości, po  estetycznie mocny grafit. Wszystkie wersje kolorystyczne tapety można zobaczyć pod tym linkiem: https://www.muraspec.pl/search?searchword=tuscan

Jesteśmy przekonani, że  tapety Muralon Tuscan świetnie sprawdzą się w tym obiekcie medycznym. Po pierwsze dlatego, że są to okładziny winylowe - trwałe, wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości (można je myć i szorować). Po drugie są antybakteryjne, co ma znaczenie w kontrekście charakteru obiektu. Bezpieczeństwo mikrobiologiczne zapewnia tapetom Muraspec antybakteryjna powłoka BIOMASTER, którą okładziny pokrywane są już na etapie produkcji. BIOMASTER to powłoka oparta na jonach srebra znanego ze swoich właściwości bakteriobójczych. Srebro stosowane w powłoce jest nieorganiczne i nie wypłukuje się, dzięki czemu zapewnia maksymalną ochronę antybakteryjną użytkownikom przez cały okres użytkowania produktu. Wykazuje aktywność w stosunku do wielu chorobotwórczych bakterii, w tym: campylobacter, MRSA, e.coli, legionella, listeria i salmonella i wielu innych. 

 

Obiekt: Centrum Prewencji i Medycyny Spersonalizowanej oraz Centrum Genomu w Białymstoku

Wykonawca:  Budimex

Projekt: Pracownia Projektowa STUDIO A Pracownia Projektowa z Białegostoku