Dodano: 03 lutego 2020

TAPETA W ŁAZIENCE

TAPETA W ŁAZIENCE

Czy można i czy warto stosować tapety w łazience? Na te i inne pytania odpowiada Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec. 

Czy tapeta nadaje się do łazienki?
Tak, pod warunkiem, że jest to tapeta winylowa, która jest wodoodporna i  która nadająe się do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Pomimo tych właściwości nie zalecamy stosowania tapet winylowych w bezpośrednim sąsiedztwie wody, czy też w sytuacji obciążenia wodą (np. w kabinach prysznicowych). 

Dlaczego tapety winylowe są najlepszym wyborem do łazienki?
To okładziny, w których wierzchnią warstwę stanowi sprasowany winyl (odporny na ścieranie i zarysowania), natomiast spód wykonany jest z bawełny lub siatki poliestrowej. Tapety winylowe są bardzo wytrzymałe i odporne na użytkowanie.  Są teżm jak już wspomniałam, wodoodporne. 


Czy tapety winylowe można myć?
Tapety winylowe Muraspec można myć, a nawet – w razie potrzeby – szorować. Podstawową zasadą jest bieżąca konserwacja tapety, czyli jeżeli zabrudzenie zostanie zauważone trzeba je na bieżąco wyczyścić. W tym celu wystarczą klasyczne środki czystości i miękka klasyczna szczoteczka w przeciwieństwie do ściereczki, która może nie poradzić sobie z każdym brudem. Pilne do usunięcia są zwłaszcza zabrudzenia wykonane długopisem lub flamastrem. Atrament zmyty w 24 godziny daje nam gwarancję całkowitego usunięcia zabrudzenia. Jeżeli tego rodzaju zabrudzenie pozostawimy na dłużej, istnieje ryzyko, że atrament zacznie wchodzić z reakcję z winylem.