Dodano: 29 lutego 2024

EFEKT MIMIKRY

EFEKT MIMIKRY

Mała inspiracja: drzwi obłożone tapetą lub filcem akustycznym. Efekt jednorodnej płaszczyzny będzie tym bardziej spektakularny, jeśli  tapeta będzie miała wzór przyciągający uwagę. Wtedy też będzie większy element zaskoczenia obecnością drzwi.  

Nieczęsto mamy takie projekty/realizacje. Ale jak już mamy, to są niezapomniane. Głównie ze względu na efekt estetyczny, który zawiera w sobie element zaskoczenia: TO TU SĄ DRZWI?!
Drzwi ukryte w płaszczyźnie ściany pod tapetą lub filcem akustycznym to jeden z ciekawszych projektowych trików. Zobaczcie kilka realizacji z użyciem tapet/filcu z oferty Muraspec.  Przykłady są z prywatnych domów oraz obiektów komercyjnych (biuro, salon sprzedaży).


Czy to drewno? 
W tej realizacji winylowa, drewnopodobna tapeta  Muraspec ASTORIA ANTIQUE, prezentuje się wspaniale i równie świetnie ukrywa drzwi. Na pierwszy rzut oka ściany w kolorze 03G96 wyglądają jakby były obłożone naturalną drewnianą sklejką. Z bliska efekt drewna jest jeszcze bardziej atrakcyjny dzięki delikatnemu perłowemu wykończeniu tapety. 

  
 

Efekt mimikry
Wyrazisty wzór, to świetny sposób na to, by drzwi pod tapetą ukryć po prostu perfekcyjnie. Jednym z przykładów takiej idealnej „mimikry” jest projekt TINN DESIGN z tapetą LAVA, której oryginalny wzór na połyskliwej bazie skutecznie odwraca uwagę od detali takich jak klamka. Podobnie rzecz się ma w przypadku kwiatów, zwłaszcza jeśli są one duże i kolorowe, tak jak na tapecie w IP CLINIQ w Rzeszowie, czy w showroomie firmy MADOM w Białymstoku.
W roli maskującej świetnie sprawdzają się też wzory geometryczne: romby, kwadraty, duże koła (Projekt Dymek
Oczywiście klasyka, czyli jednolita elegancka tapeta o fakturze naturalnej tkaniny, również będzie wyglądała fantastycznie (drzwi ukryte pod tapetą Union Osaka w warszawskim apartamencie projektu PT Interior Design Paulina Turosieńska)

  

     

  


  
 

Drzwi pod filcem
Drzwi można świetnie ukrywać nie tylko pod tapetą, ale też np. pod filcem akustycznym. 
Naszą dumą jest realizacja szarej mobilnej ścianki w biurze Zebra Tower. Przesuwne drzwi oklejone zostały z dwóch stron panelem z filcu PET. Jesteśmy z niej dumni, bo to było bardzo precyzyjne zadanie.  Dodatkowo, w jednym z modułów wycięty został mały prostokąt (na wylot!), aby można było zamontować system do składania i rozkładania ścianki.
Co do samej akustycznej okładziny, to w realizacji zastosowany został 12 mm filc PET z cięciem V-CUT wg. wzoru Muraspec Zintra. I małe przypomnienie: w przypadku cięć V-CUT możemy zaproponować naszym klientom dużą dowolność w kwestii wzorów: wytniemy praktycznie każdy motyw dekoracyjny. 

  

Na zdjęciach wnętrza i projekty: