Dodano: 30 września 2022

Akustyka w drewnianym wykończeniu

Akustyka w drewnianym wykończeniu

Wśród akustycznych instalacji sufitowych wykonanych przez Muraspec, ta, którą widzicie na zdjęciach jest zdecydowanie w estetycznej czołówce. Filcowe zawiesia wykonaliśmy w drewnianym wykończeniu, które idealnie współgra z innymi elementami aranżacji wnętrza. 

Gdybyśmy pokusili się o statystyki, jakie akustyczne systemy montujemy najczęściej, to na wysokim (jeśli nie najwyższym) miejscu byłyby systemy sufitowe. Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze ze skuteczności takiej izolacji (dźwięk unosi się ku górze), po drugie z atrakcyjności przestrzeni: na suficie zwykle jest dużo miejsca, które można wykorzystać właśnie na instalację akustyczną.  

Akustyczna instalacja, którą prezentujemy na zdjęciach, zaprojektowana została z uwzględnieniem całości estetyki wnętrza. Filcowy system w głównym holu wykonaliśmy w jasnym, drewnopodobnym wykończeniu (cyfrowy nadruk na filcu), co sprawia, że prezentuje się elegancko i z rozmachem. I – co też ważne – idealnie wpasowuje się w estetykę przestrzeni, w której obecne są również inne, drewniane elementy wykończenia. Nadruk na filcu wykonaliśmy metodą cyfrową, jest więc bardzo realistyczny i trwały. Filcowe elementy są delikatnie wygięte, dzięki czemu cała akustyczna konstrukcja sprawia wrażenie dynamicznej. 
W inwestycji zastosowaliśmy również inny system sufitowy, tzw kratownicę oraz rozwiązanie ścienne w pokoju ciszy, którym jest okładzina filcowa z atrakcyjnym estetycznie wzorem plisy. 
Niestety, nie możemy zdradzić co to za inwestycja. Powiemy tylko, że jest to biuro dużego międzynarodowego koncernu w Warszawie. 

Zapraszamy do współpracy architektów i projektantów wnętrz komercyjnych. Trend dobrego samopoczucia w miejscu pracy to nie tylko wygodne krzesła i funkcjonalne biurka, to również komfort akustyczny przebywania i komunikacji w przestrzeniach biurowych (minimalizacja pogłosu, odbić akustycznych). Do Waszej dyspozycji mamy wiele rozwiązań poprawiających komfort akustyczny w biurach, salach konferencyjnych, salach wykładowych  itp.  Począwszy od akustycznych ścianek działowych, paneli ściennych (w tym o designerskiej ażurowej formie), przez przegrody biurkowe, po właśnie instalacje sufitowe (bafle, zawiesia, chmury i in.). Do wyboru produkty z oferty oraz przygotowywane na zamówienie, według projektu. Oferujemy filc w różnych grubościach. 

Szczegóły w zakładce AKUSTYKA na www.muraspec.pl