Dodano: 25 lipca 2022

ZAMSZOWE ŚCIANY OD MURASPEC

ZAMSZOWE ŚCIANY OD MURASPEC

Jeśli lubicie miękkość i przytulność na ścianach mamy wspaniałą propozycję w postaci zamszowych tapet z kolekcji MURASUEDE ORAZ FUJI. Dzięki aksamitnej powierzchni tapety te zapewniają ścianom luksusowe wykończenie oraz realną i estetyczną delikatność. 


Na temat zamszowych tapet krąży wiele mitów. Z przyjemnością rozwiejemy kilka, ponieważ jako ich producent mamy z zamszowymi tapetami długie i bardzo dobre doświadczenia. Możemy się pochwalić realizacjami sprzed kilkunastu lat, gdzie – jak w Biurowcu City Park w Poznaniu, tapeta Murasuede zamontowana w 2009 roku trzyma się jak nowa. Regularne czyszczenie zapewnia zamszowym ścianom czystość i świeży wygląd, a kolor tapety jest taki sam jak w momencie montażu. 
 
To co urzeka klientów przy pierwszym kontakcie z zamszową tapetą to jej wykończenie, a konkretnie miękka, delikatna powierzchnia, która podczas dotyku daje wiele pozytywnych bodźców dla zmysłów. Miękkość jest zasługą malutkich „włosków” na powierzchni tapety, które oprócz tego, że są bardzo przyjemne w dotyku, to jeszcze układają się w zależności od kierunku w którym będziemy je gładzić, tworząc w ten sposób subtelny wzór. Miękkość i przytulność wpisaną w zastosowanie zamszowej tapety staraliśmy się podkreślić odpowiednio dobraną kolorystyką. Stąd w seriach Murasuede i Fuji znalazło się dużo odcieni brązu, kremy, rozbielone beże, które naturalnie kojarzą się z przyjemnym otuleniem.  

Za wysokimi walorami estetycznymi zamszowych tapet stoją również walory użytkowe. Tapety Muraspec mają obiektową jakość, co oznacza, że są to materiały bardzo trwałe, odporne na zużycie, starzenie się, działanie promieni UV, ognia (klasa B). Wbrew pozorom zamsz jest też łatwy w pielęgnacji - wystarczy go na bieżąco odkurzać, żeby zachował swój piękny, unikatowy wygląd. Dodatkową zaletą zamszowych tapet są właściwości akustyczne – okładziny są dodatkową powierzchnią izolującą, a miękkie zewnętrzne wykończenie pochłania dźwięk zapobiegając powstawaniu odbić. Wreszcie zaś szerokość na poziomie 130 cm pozwala na ekonomiczną aplikację okładziny na dużych powierzchniach. 
Z tych wszystkich powodów zamszowe tapety Muraspec polecamy zarówno do zastosowań prywatnych, jak i komercyjnych (biura, hotele, restauracje). Dzięki miękkim ścianom wnętrza stają się po domowemu przytulne. 

Proponujemy Państwu dwie zamszowe kolekcje: Murasuede oraz Fuji. Pierwsza z nich to zamsz jednolity, którego kolorystyka oscyluje w barwach ziemi. Do wyboru 6 wykończeń: https://www.muraspec.pl/oferta/tapety-muraspec/tekstylne-i-zamszowe/p4598
W linii Fuji znajdziemy i zamsz jednolity (wersje o nazwie Takumi) , i zamsz ze wzorem (linie Asami, Aya, Koya) – w sumie aż 18 propozycji. Luksusowa tekstylna powierzchnia tapety plus delikatna gama kolorystyczna to gotowy przepis na ścianę idealną.
Link do kolekcji Fuji: www.muraspec.pl/search?searchword=Fuji

Na zdjęciach realizacje z użyciem zamszowych tapet Muraspec, m.in. prywatny apartament, biurowiec City Park w Poznaniu, Hotel Szafir, wejście do pracowni Noke Architect, BoConcept Poland Qbik Woronicza w Warszawie  

  

Tapeta Murasuede w Biurowcu City Park w Poznaniu (2 zdjęcia)

 

  
Tapeta Murasuede w prywatnym apartamencie (2 zdjęcia)

 

  

Zamszowa tapeta w Hotelu Szafir                                Wejście do pracowni Noke Architecs

 

     

BoConcept Poland Qbik Woronicza w Warszawie        Zamszowa tapeta z kolekcji FUJI ze wzorem