Dodano: 13 października 2021

Trójwymiarowa akustyczna ściana w biurze MAZARS - realizacja pełna wyzwań

Trójwymiarowa akustyczna ściana w biurze MAZARS - realizacja pełna wyzwań

Realizacja tej wspaniałej ściany akustycznej w biurze firmy MAZARS to było wyzwanie! Montaż filcowych lameli na szybie oraz na szklanych drzwiach wymusił znalezienie rozwiązania, które byłoby niewodoczne po drugiej stronie. Zamiast klasycznej podkonstrukcji zastosowaliśmy dyskretnie mocującą błonę dwustronnie klejoną. Wśród wyzwań także tłoczone logo 3D na lamelach.
 

Ściana akustyczna w holu głównym remontowanego biura MAZARS składa się z grubych lameli filcowych - 24 mm. Panele zamontowane zostały zarówno na ścianie GK, na szybie oraz na drzwiach szklanych. Wyzwaniem był zarówno sposób montażu (ze względu na fakt, że pale zamontowane zostały też na szybie), ale też oczekiwany efekt estetyczny, ponieważ zamysłem projektanta był jednolity wygląd paneli z obu stron. Standardowy montaż lameli zawsze odbywa się na podkonstrukcji, która jest widoczna. Ze względu na fakt, że nie mogliśmy zamontować podkonstrukcji na szybie i drzwiach, wybraliśmy montaż na błonie dwustronnie klejonej. Ważne też było, aby klej nie był widoczny od drugiej strony, gdzie znajduje się sala konferencyjna i bardzo mocna błona zapewniła nam ten efekt.

Drugim wyzwaniem było stworzenie w ramach lameli wytłoczonego loga firmy, uzyskać efekt 3D i dopasować umiejscowienie liter do drzwi. Dzięki współpracy z architektem (Paweł Niebudek z pracowni Massive Design)  oraz producentem paneli, firmą Baresque, stworzyliśmy wspaniałą realizację akustyczno-estetyczną. Dziękujemy wszystkim za współpracę i dzielimy się wspaniałym efektem.