Dodano: 12-08-2019

Pałacowa klasyka na tapetach Muraspec

Pałacowa klasyka na tapetach Muraspec

Gęste adamaszkowe wzory to znak rozpoznawczy ścian w Hotelu Pałac Mortęgi. W urządzonym z rozmachem i pieczołowitością obiekcie każdy element nawiązuje do szlacheckiej tradycji. Tapety Muraspec i Calcutta utrzymane w klasycznej estetyce świetnie wpisały się w charakter obiektu. 

Na początek kilka zdań odnośnie doboru tapety do stylu wnętrza hotelowego.
Tworząc nowoczesny hotel lub restaurację warto wykorzystać materiały jak najbardziej neutralne, a jednocześnie nadające klimat. Tapety lub tkaniny powinny być utrzymane w  „bezpiecznej” kolorystyce beżu lub szarości, która stworzą stylistyczną bazę do dalszych estetycznych poszukiwań we wnętrzu. Struktura tapety powinna nawiązywać do nowoczesnych trendów, którymi są obecnie beton, blacha, szkło.

Wnętrze hotelu utrzymanego w klasycznej estetyce wymaga materiałów ponadczasowych wzorniczo. W tym miejscu warto sięgnąć po tapety o naturalnych strukturach (bawełna, zamsz, jedwab) oraz uniwersalnych, eleganckich wzorach (pasy, lilijka) lub po prostu po tapety jednobarwne. 

Dużej dyscypliny wzorniczej wymagają wnętrza hotelowe znajdujące się w zamkach, pałacach lub innych obiektach zabytkowych, rezydencje. Otrzymując takie zadanie do realizacji projektanci wnętrz i dekoratorzy zwykle stawiają na klasykę i to zarówno jeśli chodzi o wzornictwo, jak i materiały. 

 W Hotelu Pałac Mortęgi postawiliśmy na klasykę Muraspec w najlepszym wydaniu. Sięgnęliśmy po stylizowane winylowe tapety z kolekcji Aphrodite oraz najwyższej jakości tapety tekstylne z serii Calcutta z adamaszkowymi wzorami. (Powierzchnia tych luksusowych okładzin zabezpieczona jest Teflonem, dzięki czemu są bardzo odporne na zabrudzenia). Na części ścian wykonaliśmy również autorskie nadruki na tapetach (czarne pasy przy schodach).  Efekt zachwyca jakością, starannością i estetyczną konsekwencją.  

Zdjęcia: Marcin Bujak i Muraspec