Dodano: 09 sierpnia 2022

Oryginalne ściany, czyli przepis na sukces

Oryginalne ściany, czyli przepis na sukces

Ciemne kolory, wyraziste wzory, oryginalne dekoracje, to niewątpliwie propozycja dla świadomych inwestorów hotelowych wnętrz. Albo dla tych, którzy chcą, żeby ich obiekt został przez użytkowników pozytywnie zapamiętany. Bo nic tak nie zapada w pamięć jak wyjątkowość. 

Na pewno stylistycznie "bezpieczniej" będzie, jeśli na ścianach pojawią się: biel, beż, szarość, ewentualnie pasy. Takie kolory harmonijnie komponują się właściwie z każdym typem wyposażenia wnętrz, są eleganckie i ponadczasowe estetycznie. W takich neutralnie estetycznie wnętrzach z pewnością każdy hotelowy gość będzie czuł się spokojnie i komfortowo, gorzej jednak będzie z ich zapamiętaniem i skojarzeniem. 
Jeśli potrzebujemy pozytywnie wyróżnić się na tle konkurencji warto pomyśleć o tym, w jaki sposób możemy podkreślić swoją indywidualność? Może ma ona związek z nazwą obiektu, z jego położeniem, historią? Jednym ze sposobów, aby zaakcentować te elementy jest indywidualne wyposażenie wnętrz, w tym również tapety przygotowane według indywidualnego projektu (kolor, wzór). Przykładem obiektu, który skorzystał z takiej możliwości  jest Hotel Aquarion w Zakopanem. Motyw dekoracyjny okładzin wyraźnie nawiązuje do góralskiej tradycji. Czarno-biała grafika z elementami czerwonych maków, wycieniowana w kierunku pozostałej tapety i wykonana na takiej samej strukturze co pozostałe tapety w pokoju, jest elementem identyfikującym wnętrze. Wielu gości już ją zapamiętało. 
Do położenia hotelu ściśle nawiązują też tapety przygotowane przez Muraspec dla obiektu Biała Perła w Siennej. A na dodatek tapety te, oprócz funkcji dekoracyjnej, pełnią też rolę użytkową. Są to bowiem rzeczywiste, kartograficzne mapy najbliższej okolicy, które z pewnością niejednemu gościowi pomogły zaplanować piękną wycieczkę. Tapety-mapy zostały wykonane przez Muraspec metodą cyfrowego nadruku na winylowej bazie. 
Jeszcze innym przykładem jest hotel Port Bogaczewo w Giżycku, gdzie tapety (również przygotowane według projektu) nawiązują do mazurskiej przyrody. Bo Mazury to raj dla ptaków, więc stały się nim również wnętrza hotelu - tapety z ptakami są w całym obiekcie: w korytarzach, na ścianach sypialni, w apartamentach. Wzór inspirowany mazurską przyrodą opracowany został przez projektantów wnętrz obiektu przy współpracy z grafikiem producenta. 
Kto raz zobaczył instrumenty muzyczne i ogromne partytury na ścianach hotelu Mercure Bydgoszcz Sepia oraz zagłębił się w labirynt luster podczas kąpieli w wannie, na pewno zapamięta artystyczny klimat obiektu. Obok takich ścian nie da się przejść obojętnie. 
Wspaniałe wielkoformatowe geometryczne płaszczyzny tapet mURASPEC w hotelach Biała Perła w Siennej zamontowana w lobby i w recepcji hotelu Andersia w Poznaniu imponują realnym i stylistycznym rozmachem.  


Zapraszamy do współpracy Inwestorów i Projektantów hotelowych wnętrz

 

Hotel Andersia w Poznaniu                                         Obiekt Biała Perła w Siennej

 

  

Hotel Aquarion w Zakopanem                                       Hotel Port Bogaczewo

 

  

Biała Perła w Siennej                                                    Hotel Sepia w Bydgoszczy