Dodano: 23 maja 2022

MOLEKUŁY NA TAPETACH

MOLEKUŁY NA TAPETACH

Okładziny Muraspec dekorowane wzorem molekuł zainstalowane zostały właśnie w MOLecoLAB Łódzkim Centrum Badań Molekularnych Chorób Cywilizacyjnych. Cząsteczki i wiązania chemiczne stworzone przez projektantów z pracowni Architekton zabezpieczają i dekorują ściany.

Te ściany nie dość, że wyglądają spektakularnie, to jeszcze doskonale identyfikują przestrzeń. Oryginalne i dostosowane tematem wzory molekuł i wiązań chemicznych znajdujące na okładzinach Muraspec, nawiązują wprost do profilu działalności obiektu, którymi są badania laboratoryjno-naukowe. Inwestycja to MOLecoLAB Łódzkie Centrum Badań Molekularnych Chorób Cywilizacyjnych, które będzie skupiać się na badaniu, diagnostyce i terapii schorzeń cywilizacyjnych, takich jak choroby sercowo-naczyniowe, nowotwory, zaburzenia metaboliczne i immunologiczne oraz choroby neurodegeneracyjne. 
Wzory, które widzicie Państwo na ścianach korytarzy, zostały zaprojektowane przez studio ARCHITEKTON z Łodzi i nadrukowane przez Muraspec na betonopodobnym podkładzie Fiberglas.  To pojedyncze atomy oraz wiązania chemiczne wyeksponowane na czarnym i białym tle. 

W sali konferencyjnej zamontowana została winylowa tapeta Union Venice (link: www.muraspec.pl/search?searchword=venice) Obiektową jakość tapety uzupełnia elegancka tkaninowa faktura dodająca ścianom elegancji. Winylowe tapety Muraspec są bardzo trwałe, wytrzymałe, łatwo je utrzymać w czystości i higienie (są zmywalne, szorowalne). Tekstylna powierzchnia dodaje ścianie naturalności. 

 Inwestor: MOLecoLAB Łódzkie Centrum Badań Molekularnych Chorób Cywilizacyjnych
umed.pl/inwestycja/molecolab-lodzkie-centrum-badan-molekularnych-chorob-cywilizacyjnych/
Główny wykonawca: Skanska
Projekt: ARCHITEKTON Sp. z o.o  www.architekton.com.pl
Montaż: Muraspec