Dodano: 12 stycznia 2022

Jubileusz 170-lecia MURASPEC

Jubileusz 170-lecia MURASPEC

Zaczynaliśmy w nieco innej dziedzinie, ale historia poprowadziła nas do produkcji tapet, w której zdobyliśmy pozycję międzynarodowego lidera. Dziś marka Muraspec to synonim jakości oraz znakomitego designu.

Początki były skromne: w połowie XIX wieku Gerrish & Gwyn byli niewielką, ale uznaną garbarnią z siedzibą w Bristolu. W tym samym czasie George Bryant, nieznany garbarz skór z Devon, założył firmę The Bryant Leather Company, specjalizującą się w  wykańczaniu skór przed ich użyciem w produkcji galanterii skórzanej. Firma rozwijała się i prosperowała w East Peckham w hrabstwie Kent, gdzie było miejsce na dalszą ekspansję.
Na początku lat pięćdziesiątych prace nad farbowaniem skóry przeniosły się za granicę. Współpraca obu firm pod koniec lat pięćdziesiątych zaowocowała nową firmą, Brymor, która pod koniec lat sześćdziesiątych produkowała wytrzymałe, luksusowe okleiny ścienne do użytku w hotelach, biurach, służbie zdrowia, blokach mieszkalnych, sklepach detalicznych, na statkach wycieczkowych i w wielu innych zastosowaniach.
Cykliczne poszerzenie asortymentu Brymor pozwoliło wprowadzić markę na nowe rynki. To zaś pozwoliło zwiększyć eksport, nagrody oraz zdobyć uznanie klientów. 

ŚWIATOWY LIDER
W 1998 roku firma rozpoczęła działalność pod nazwą Muraspec, która jest obecnie rozpoznawana na całym świecie.
Łącząc innowacyjność z naszym dziedzictwem, jesteśmy zaufanym światowym liderem w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości, tapet, z których dużą część wykonujemy na indywidualne zamówienia naszych klientów. Nasze tapety wprowadzamy na nowe rynki, w tym na Daleki i Środkowy Wschód.
Dziś zatrudniamy ponad 200 osób, z czego jedna trzecia pracuje w zespole od ponad 25 lat.

HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ
Innowacje zawsze były częścią tradycji Muraspec. Sposób, w jaki ludzie korzystają z budynków i przestrzeni wewnętrznych, nieustannie ewoluuje, a my chcemy sprostać tym zmianom. Konsekwentnie umacniamy markę Muraspec jako międzynarodowego lidera w zakresie oklein ściennych do zastosowań komercyjnych, z których jesteśmy dziś znani. Chcemy też, by naszą jakość poznał klient indywidualny,który potrzebuje najwyższej jakości produktu i unikatowego wzornictwa.  
Nasze portfolio oklein ściennych obejmuje ogromną gamę propozycji, wśród których można znaleźć zarówno wzory standardowe (pasy, damaski, jedwabie), jak równie betony, tkaniny trawiaste, len, głęboko teksturowane wytłoczenia, jak i propozycje niestandardowe (blacha, miedź, drewno, kora i in). 

STAWIAMY NA EKOLOGIĘ
Jako producent możemy zapewnić dużą elastyczność w produkcji i dostawie tapet, z czego jesteśmy znani i doceniani przez rynek. Jesteśmy też dumni z jakości naszych produktów oraz sukcesywnej minimalizacji śladu środowiskowego, który zostawiamy podczas produkcji. Wszystkie nasze surowce są pozyskiwane w sposób odpowiedzialny, co pozwala nam dokładnie obliczyć cykl życia produktu i ślad węglowy.
Każdego roku poddajemy recyklingowi blisko 40 ton poprzemysłowych odpadów winylowych. Jako producent generujemy również mniej odpadów, ponieważ możemy wytworzyć  dokładnie taką ilość tapet, jakiej wymaga projekt, bez tworzenia zapasów. 
Gwarantujemy najlepsze praktyki środowiskowe w całym procesie produkcyjnym i projektowym oraz finalnie produkty najwyższej jakości. W tej kwestii nigdy nie idziemy na kompromis! Tylko najwyższa jakość oraz wspaniały design są gwarancją tworzenia inspirujących wnętrz. I tylko takich projektów sobie oraz Państwu życzymy w kontekście jubileuszu Muraspec. Jak również kolejnych co najmniej 170 lat istnienia i rozwoju marki.

 

Wizyta Księcia Kent w fabryce Muraspec w l. 80-tych


 
Produkcja i centrum projektowe Muraspec

 

 

Muraspec - jakość i kreacja