Dodano: 24 sierpnia 2022

Geometria na ścianach Forest Hotel w Krakowie

Geometria na ścianach Forest Hotel w Krakowie

Oryginalne tapety w oryginalnym obiekcie – tak jednym zdaniem można opisać okładziny przygotowane przez Muraspec dla Forest Hotel w Krakowie, niezwykłego architektonicznie obiektu  w samym sercu Lasu Wolskiego. 

Historia budynku utrzymanego w nurcie architektury brutalistycznej zawsze była związana z przyjmowaniem gości. Najpierw w tym miejscu był Dom Gościnny Uniwersytetu Jagielońskiego, następnie Hotel Wolski, a od lutego 2022 jest Forest Hotel.  
Obiekt przeszedł rebranding oraz został zmodernizowany wewnątrz (za odnowienie odpowiada sopocka pracownia Ideograf). Wykorzystując walory lokalizacyjne obiektu, w tym bliskość natury i sąsiedztwo centrum miasta, akcent został postawiony na szeroko rozumiany wypoczynek, również ten aktywny, któremu sprzyja obecność tras rowerowych i biegowych. Do tego rozbudowana strefa spa i kojąca zieleń zaglądająca przez okna hotelowych pokoi.

Wnętrza Forest Hotel zostały zaprojektowane komfortowo i gustownie, z użyciem atrakcyjnej kolorystyki, naturalnych materiałów (kamień, drewno) oraz różnorodnych tekstur. W te założenia świetnie wpisały się tapety Muraspec obecnie w części pokojów hotelowych. To unikatowe, jednostkowe geometryczno-graficzne wzory w stylu mid-century modern wykonane według indywidualnego projektu. Tapety przygotowane zostały metodą cyfrowego nadruku na winylowej bazie o obiektowej jakości. Estetycznie przypominają dzieła sztuki współczesnej, których obecność jest zauważalna w różnych przestrzeniach obiektu. 

Za zdjęcia dziękujemy Forest Hotel
Projekt wnętrz: Ideograf