Dodano: 20 kwietnia 2018

Azjatyckie i skandynawskie inspiracje

Azjatyckie i skandynawskie inspiracje

Dwie nowe kolekcje tapet Muraspec stoją na stylistycznych biegunach: Asia reprezentuje bogaty estetycznie styl chinoiserie inspirowany kulturą i wzornictwem Dalekiego Wschodu, estetycznym źródłem serii Scandi jest forma i kolorystyka związana z kulturą Skandynawii. Wspólnym mianownikiem obu linii okładzin jest materiał: winylowe tworzywo barwione w masie, które zapewnia tapetom Muraspec najwyższą jakość użytkowania. Tapety są odporne na intensywne użycie (można je myć i szorować), odporne na działanie promieni słonecznych, bakteriostatyczne (dodatek Biocide) oraz ognioodporne w skali Euroklasy B. Szerokość rolek na poziomie 130 cm pozwala na szybkie i sprawne położenie okładziny również w użyciach komercyjnych.
 

ASIA COLLECTION to cztery dynamiczne wzory stworzone w studio projektowym w Kent, łączące bogatą kulturę Dalekiego Wschodu z motywami i fakturami z natury. Na tapetach znajdziemy między innymi wzory zaczerpnięte z chińskich wachlarzy oraz egzotyczną azjatycką florę. Jednym z motywów dekoracyjnych (wzór Ginko) jest liść miłorzębu dwuklapowego – unikalnej, endemicznej rośliny rosnącej wyłącznie w Chinach. Rośliny wyjątkowej nie tylko ze względu na swoje lecznicze właściwości, ale też cechy gatunkowe. Projektanci Muraspec dość umownie, ale jednak rozpoznawalnie, odwzorowali rysunek widlastego unerwienia widocznego na liściach. Egzotyczny efekt całości podkreśla wyrazista kolorystyka tapet Ginko. Okładziny Nami, Nami Carp, Gingko i Fan – to odrobina estetycznej egzotyki zarówno dla przestrzeni prywatnych, jak i komercyjnych.

 

SCANDI COLLECTION - wyjątkowy zestaw nordyckich wzorów, charakteryzujących się prostotą, ciepłem i światłem. Styl skandynawski, jak żaden inny, prowadza do wnętrz pozytywny nastrój i estetyczną lekkość. Nowe projekty studia Muraspec łączą czyste wzory z mocnymi liniami, jednocześnie trzymając się regionalnej palety kolorów i charakterystycznych wzorów. Na tapetach z linii Scandi odnajdziemy zarówno motywy inspirowane skandynawskim folklorem, jak również elementy regionalnej przyrody: nordyckie fiordy i gęste sosnowe lasy. Wielbiciele stylu skandynawskiego na pewno będą usatysfakcjonowani, bo Loki, Norse, Skandes i Skog to wzory, które zapewnią świeży nastrój i łagodny klimat we wnętrzu.