Dodano: 31 października 2022

AKUSTYCZNE WEBINARY MURASPEC W LISTOPADZIE

AKUSTYCZNE WEBINARY MURASPEC  W LISTOPADZIE

Akustyczne rozwiązania - praktyczne porady, dobór rozwiązań,  to tytuł cyklu  webinarów online przygotowanych przez firmę Muraspec na temat materiałów akustycznych. Rodzaje akustycznych instalacji, właściwości filcu, aspekty montażowe, ekologia, design, przykłady realizacji. O tym wszystkim opowiemy Państwu już na początku listopada. Pierwsze spotkanie: 3.11 o godz. 10. Zapraszamy!

Biura, to przestrzenie, gdzie należy zwrócić szczególną uwagę na poprawę komfortu akustycznego, ponieważ to właśnie akustyka jest  jednym z elementów, które wpływają na samopoczucie pracownika i wydajność jego pracy. Otwarte przestrzenie robocze (tzw. open space) pozbawione izolacji akustycznej, to miejsca działające rozpraszająco. Natomiast hałas i ruch, to bodźce, które generują zmęczenie i szybszy spadek koncentracji. Podobnie jak odbicia akustyczne i pogłos, które powstają jeśli do aranżacji wnętrz użyte zostały materiały twarde, takie jak szkło czy beton, a ściany są pomalowane farbą. Wprowadzenie elementów akustycznych w postaci ścianek działowych czy przegród biurkowych, wyłożenie ścian tapetami to zabiegi, które można przeprowadzić łatwo, bez dużego remontu. Oczywiście najlepiej zaplanować je w fazie inwestycji.  

 
Hałas zakłóca produktywność.
Badając wpływ dźwięku na sposób myślenia, psycholog Nick Perham odkrył, że hałas biurowy upośledza zdolność pracowników do przypominania sobie informacji i wykonywania podstawowych działań arytmetycznych. W środowiskach o otwartym planie, gdzie panuje duży ruch, nawet ciche rozmowy mogą zakłócić produktywność i negatywnie wpływać na efektywność wykonywanych zadań. W przypadku miejsc pracy, które koncentrują się na zadaniach  indywidualnych, warto zapewnić pracownikowi wizualną i akustyczną prywatność montując np. ekrany akustyczne pomiędzy biurkami ( system Vicinity ™ Autex). Do rozdzielania większych fragmentów przestrzeni warto wykorzystać np. ażurowe panele takie jak Cascade™ w formie ścianek działowych (stałych lub ruchomych). Atrakcyjna ażurowa forma pozwala na przenikanie światła i wzroku, jednocześnie pozostawiając  wrażenie otwartej przestrzeni. Lekkie, nietoksyczne poliestrowe panele dostępne są  gamie atrakcyjnych kolorów i wzorów. Świetnym rozwiązaniem są też wydzielone przestrzenie  (tzw. budki ciszy), w których pracownicy mogą prowadzić w komfortowych warunkach ważne rozmowy telefoniczne.  


Praca w nowej normalności. Ponieważ coraz więcej osób pracuje w domu, nowoczesne biura muszą zapewniać swoim pracownikom również przestrzeń do współpracy online. Sale konferencyjne o właściwościach akustycznych, zaprojektowane do obsługi połączeń wideo, to doskonały sposób na kontynuowanie współpracy bez rozpraszania uwagi. Akustyczne okleiny ścienne takie jak Composition® i Symphony® są tak zaprojektowane, aby pochłaniać hałas na górnym końcu spektrum częstotliwości, czyli tam, gdzie zwykle trafia ludzki głos.
Osoby pracujące home office z pewnością docenią też nowe, autorskie  rozwiązanie firmy Muraspec Polska, którym jest P-Office – biurkowa osłona akustyczna. Kompaktowa, składana, lekka, mobilna przegroda jest idealna zarówno do pracy w biurze, jak i podczas home office. Skutecznie oddziela stanowisko pracy od bodźców z zewnątrz i wycisza przestrzeń. Po zakończonej pracy osłonę można złożyć na płasko i łatwo przetransportować (ma zaprojektowany uchwyt). Dodatkową zaletą jest możliwość personalizacji przy pomocy logotypu lub dekoracyjnego nadruku. Osłony P-Office wykonane są ze sprasowanego filcu PET o grubości 9 mm. Wymiary po rozłożeniu: 160/60 cm, po złożeniu 80/ 60 cm, szeroka gama kolorów. 


Akustyczna zmiana  jest łatwa do przeprowadzenia. Ponieważ wiele produktów akustycznych do wnętrz zaprojektowanych jest z myślą o modernizacji, zastosowanie izolacji akustycznej w istniejących pomieszczeniach biurowych jest  stosunkowo łatwe do przeprowadzenia. Systemy sufitowe, takie jak Frontier ™ i Lattice, idealne do dużych biur zaprojektowanych na otwartym planie, łatwo zainstalować za pomocą prostego zestawu do zawieszania. Panele Cascade, którymi można wydzielić przestrzeń w postaci ruchomych ścian, również nie są trudne w montażu. Nie mówiąc już o przegrodach biurkowych.

Terminy akustycznych webinarów: 3,4, 7, 8 i 9 listopada, godz. 10.00

UWAGA: wszystkie spotkania są na ten sam temat. 

Prowadzenie: Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec


Zapraszamy firmy fit-outowe, firmy montażowe, projektantów wnętrz i wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/507841954545428?ref=newsfeed

▶️ Linki do rejestracji na poszczególne spotkania:

✔️ 03.11   https://webinar.freshmail.pl/939-196-599

✔️ 04.11   https://webinar.freshmail.pl/337-798-895

✔️ 07.11   https://webinar.freshmail.pl/527-026-449

✔️ 08.11   https://webinar.freshmail.pl/916-259-869

✔️ 09.11   https://webinar.freshmail.pl/301-421-885