Dodano: 19 lutego 2021

Akustyczne tapety Muraspec - komfort w domu i biurze

Akustyczne tapety Muraspec - komfort w domu i biurze

Tapety dźwiękochłonne Muraspec to specjalistyczny materiał okładzinowy, którego  zadaniem jest niwelowanie we wnętrzu niekorzystnych zjawisk akustycznych takich jak np. pogłos. Tapety dźwiękochłonne nie wygłuszą nas od sąsiadów, ale zdecydowanie poprawią poprawią komfort akustyczny w pomieszczeniu (nawet o 30%). 

Tapety akustyczne Muraspec skutecznie absorbują dźwięki w szerokim spektrum częstotliwości, dzięki czemu z sukcesami stosowane są w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu i funkcjach, niezależnie od ich kubatury. Nasze tapety można spotkać w przestrzeniach publicznych o dużych powierzchniach, takich jak budynki użyteczności publicznej, galerie sportowe, hale sportowo-widowiskowe, ale też w  biurach, hotelach (głównie na korytarzach i salach konferencyjnych). Tapety akustyczne chętnie stosowane są również przez inwestorów prywatnych, przede wszystkim we wnętrzach domów jednorodzinnych, na klatkach schodowych i na korytarzach, gdzie ryzyko niekorzystnych zjawisk akustycznych jest największe. 

Jak wygląda tapeta akustyczna i jak działa? Przede wszystkim jest to tapeta grubsza niż każda inna tapeta winylowa. Jej wewnętrzna strona (ta mocowana do ściany)  wykonana jest ze sprasowanego filcu, zewnętrzną  warstwą jest perforowany winyl. Głos, który rozchodzi się we wnętrzu dostaje się w gęstą sieć mikrootworów na powierzchni tapety i tam grzęźnie, nie generując odbić na innych powierzchniach.  
Do wnętrz utrzymanych w tradycyjnej estetyce polecamy ANAFI– tapetę o klasycznej tkaninowej strukturze, dostępną w 20 atrakcyjnych kolorach. Okładzina legitymuje się współczynnikiem αw = 0,15. Obiektowa jakość oraz komfortowa szerokość 130 cm pozwalają na ekonomiczne użycie tapety Anafi w miejscach takich jak biura, hotele, restauracje i teatry. 


Tapeta ANAFI


We wnętrzach o nowoczesnym designie znakomicie sprawdzi się tapeta CIRRUS o wyglądzie przecieranego betonu. Jest ona dostępna w gamie 13 stonowanych kolorów. Tapeta ma współczynnik αw = 0,30


Tapeta CIRRUS

Aplikacja tapety dźwiękochłonnej. Aplikacja tapety akustycznej powinna być uzależniona od stopnia oraz natężenia problemu w pomieszczeniu. W przestrzeniach wymagających wysokiego stopnia absorbcji akustycznej tapeta dźwiękochłonna może być stosowana na wszystkich ścianach, także na suficie. W pomieszczeniach, gdzie natężenie problemu jest mniejsze tapetę można zaaplikować wyłącznie na wybranych, najbardziej newralgicznych powierzchniach. Montaż tapet akustycznych jest właściwie taki sam jak klasycznych tapet winylowych (na zakładkę, z cięciem pośrodku). Należy  tylko uwzględnić większą niż standardowa grubość tapety. 

Prezentację tapet akustycznych Muraspec można obejrzeć pod tym linkiem (druga połowa filmu): https://www.youtube.com/watch?v=Ywv9QhEc6_g&ab_channel=MuraspecSp.zo.o.  

Więcej produktów akustycznych w ofercie Muraspec (filce akustyczne, obrazy akustyczne, panele, ścianki działowe i in.) dostępne jest w zakładce AKUSTYKA na www.muraspec.pl