Dodano: 23 stycznia 2023

AKUSTYCZNE INSPIRACJE MURASPEC  NA TARGACH 4DESIGN DAYS W KATOWICACH

AKUSTYCZNE INSPIRACJE MURASPEC  NA TARGACH 4DESIGN DAYS W KATOWICACH

Na targach 4 Design Days (26-29 stycznia 2023) Muraspec z pewnością zaskoczy wielu odwiedzających stoisko kreatywnością w zastosowaniu filcu akustycznego. To właśnie nowe akustyczne propozycje z gamy Muracoustic będą czarnym koniem targowej oferty producenta oraz jednym z bohaterów wystawy produktów nominowanych do konkursu Dobry Design 2023. 

Materiały akustyczne, to grupa produktów intensywnie rozwijana przez Muraspec w ciągu ostatnich   lat. Filcowe panele, ścianki działowe, zawiesia sufitowe komplementarnie uzupełniają ofertę tapet Muraspec, zwłaszcza w inwestycjach biurowych, gdzie komfort akustyczny ma duże znaczenie. 
-  Otwarte przestrzenie robocze (tzw. open space) pozbawione izolacji akustycznej, to miejsca, w których pracownik podatny jest na różnego rodzaju rozpraszające bodźce. Hałas i ruch generują zmęczenie i szybszy spadek koncentracji, co przekłada się na wydajność pracy. Jeśli zaś do aranżacji wnętrz użyte zostały materiały twarde, takie jak szkło czy beton, a ściany są pomalowane farbą, pojawiają się kolejni „rozpraszacze” w postaci odbić akustycznych i pogłosu. Wprowadzenie elementów akustycznych w postaci ścianek działowych czy przegród biurkowych, wyłożenie ścian tapetami to zabiegi, które można przeprowadzić łatwo, bez dużego remontu - mówi Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec. 
Firma intensywnie edukuje w temacie akustyki swoich partnerów handlowych, jak również architektów i projektantów wnętrz. Sukcesywnie rozszerza też ofertę rozwiązań akustycznych, by była jak najbardziej przydatna, różnorodna i dostępna dla klientów. Sprzyja temu stworzenie przez Muraspec własnej własnej marki produktów akustycznych Muracoustic, projektowanych i produkowanych w Polsce. Dzięki temu, że filc jest wytwarzany i dystrybuowany w kraju, realizacja zamówień i dostawa produktów są relatywnie najkrótsze na rynku, a ceny konkurencyjne. 
  

Akustyczny panel filcowy Muracoustic wykonany jest w 100% z PET, z czego 70% to poliester pochodzący z recyklingu. Szerokość panela to 120 cm, wysokość: 300 cm, grubość: 12 mm / 6 mm, współczynnik akustyczny αw: 0,45 – 0,90. Filcowe panele mogą być przez Muraspec przycinane, zadrukowywane np. wzorem drewna, gradientu oraz zdobione nacięciami v-cut. Do wyboru są panele pełne, ażurowe, lamele, płytki, pudełka, parawany, zawiesia sufitowe i in.

  


To właśnie na bazie filcu Muracoustic powstała pierwsza pełna kolekcja akustyczna Muraspec –  przegrody i lampy WELL-BEING oraz kompaktowa, składana osłona akustyczna P-OFFICE. 
Każdy produkt z osobna i wszystkie razem mają za zadanie poprawić komfort akustyczny. W przypadku przegród Well-being istotną rolę gra również design, który wyraźnie odwołuje się do natury – przesłony mają kształt liścia. Również kolory filcu bezpośrednio się do niej odnoszą:  jasna i ciemna zieleń, wino, rdza to barwy, które możemy zobaczyć w przyrodzie. 
Na targach 4Design Days 2023 przegrody i zawiesia Well-being będzie można zobaczyć zarówno na ekspozycji Muraspec (stoisko nr 80), jak też  na wystawie produktów nominowanych do konkursu Dobry Design 2023. 

Wielbiciele tapet Muraspec również powinni być usatysfakcjonowani - na targi 4 Design Days  firma zabiera sporą gamę swoich najpiękniejszych okładzin, w tym nowe wzory tapet gradientowych. Na dużym formacie będzie jeszcze wyraźniej widać inspirację wschodami i zachodami słońca. 

    

Zapraszamy do spotkania z Muraspec na 4 Design Days. Stoisko nr 80